To provide competitive and recreational basketball for 1st grade to 8th grade.

Home
Sponsored By:   Rafferty Law
/Registration/FamilyAccounts.asp?org=NORTHBOROYOUTHBASKETBALL.ORG
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Northborough Youth Basketball Travel Teams for 2019-20

Congratulations to the following players for making this year’s travel teams. 

Your coach will be in touch with you by the end of this week.

 

If you have any questions on the tryout, please send an email to and address it to “Travel Tryout Question”. We will forward to the appropriate person. Thanks.

 

4th grade Boys Red – Coach Uzar

Owen Brown
Calvin Chan
Nate Citro
Christian Coleburn
Lucas Eiben
Jude Kelleher
Aidan Lopez
Evan Martelli
Ian Tregger
Christopher Uzar

 

4th grade Boys White – Coach Lisonbee

Nicholas Apicerno
Peter Behrens
Brayden Cerrone
Evan Dilo
Matthew Kulakusky
Stefon Langford
Tyler Lisonbee
Owen Pulsifer
Rana Rohan
Praneh Singh

 

4th Grade Girls Red – Coach Koziol

Piper Cerrone
Josephine

Gugger

Samantha Jollin
Sophia King
Valerie Lemont
Aoibheann McGuinness
Lena McMenemy
Gracie Najarian
Sydney Nault
Olivia Tomasetti

 

5th Grade Boys Red – Coach Adriaansen

Ryan Adriaansen
Harley Cerrone
Ryan Chysna
Andrew Karaban
Samuel Kim
Luke Nofsinger
Justin Pirozzi
Austin Rea
Gavin Santiago
Tyler Stanwood
Patrick Susanin

 

5th Grade Boys White – Coach Perry

Javon Alston
Jake Craver
Conor DiVitto
Michael Dorval
Colin Gerber
Jaspar Gorgone
Eric Kerxhalli
Michael Levvre
Kyle Locke
Harry Manning
Colin Perry

 

5th Grade Girls Red - Coach Breeze

Margaret Breeze
Aliyana Campos
Sophia Flynn
Rachel Garick
Addison Keene
Isabella Mello-Furtado
Rebecca Palmer
Dhruhi Patel
Julia Santos
Lauren Staunton

 

5th Grade Girls White - Coach Dennehy

Brianna Belanger
Natalie Cayer
Allison Dennehy
Cecilia Freve
Grace Huggins
Kaylee Mulkey Devaney
Jasmine Palit
Zoey Thompson
Maeve Walker

 

6th Grade Boys Red – Coach Flynn

Anthony Bessard
Chris Cacciatore
Cam Citro
Connor Eiben
Jacob Flynn
Derek Pryor
Walter Rogers
Zareef Tamjid
Cooper Veron
Andrew Zeiger

 

6th Grade Boys White – Coach  Rogers

Preston Biamou
Ethan Chan
Eligio Coniglio
Luke Daunais
Eli  Konarski
Jacob LeBeau
Hunter Moniz
Jeremy Moyer
Jacob Nealon
Henry  Rogers
Brady Young

 

6th Grade Girls Red – Coach Chacharone

Ella Behrens
Anna Bellville
Niki Chacharone
Niko Conway
Bella Dossantos
Madison Himmelman
Lauren Kenney
Julia Najarian
Chelsea Sainz
Delaney Walker

 

7th Grade Boys Red – Coach Boudreau

Thomas Boudreau
Liam Dunn
Owen Ellsworth
Chase Greenwald
Ryan Kannaley
Miles Lipka
Jordan Lopez
Declan Mulkerin
Justin Rotaru
Garrett Willwerth

 

7th Grade Boys White – Coach Frallicciardi

Dylan Brown
Lucas Cyr
Justin DiVitto
Dominic Frallicciardi
Alex Freve
Yuhi Kashii
Aidan Leveille
Shamus Pulsifer
Ryan Roman
Landon Rowe-Bond
Brendan Staunton

 

7th Grade Girls Red – Coach Cremin

Meredith Dane
Mira Denney
Taylor Doane
Anika Gupta
Laney Halsey
Sophie Kopstein
Lilly Maletta
Katy O'Connell
Andresa Pinho
Mackenzie Rafferty
Avery Sullivan
Alyssa Yee

 

8th Grade Boys Red – Coach Breeze

Patrick Biamou
Tommy Breeze
Evan Chysna
Josh  Coleburn
Kyle Daunais
Drew Eiben
Joseph Lamburn
Zach Meehl
Paul Ramos
Brennan Rice
Eric Sousa

 

8th Grade Boys White – Coach Locke

Dylan Clancy
Satoshi Conway
Jeremy  Keene
Liam Kelleher
Aristihis  Kourlis
Connor Locke
Ryan Metivier
Evan Moineau
Khalil Molina
Matthew San Clemente
Ethan  Wyble

 

8th Grade Girls Red – Coach Hjerpe

Jessilyn Baez
Eleni Chacharone
Kate DiTullio
Katrina Ghabour
Sophia Hjerpe
Isabella King
Jordan Lambert
Elizabeth Morse
Hope Pasacane
Isabella Roman
Annabelle Semeter

 

That is all the teams.

 

Thanks, NYBA Board of Directors