To provide competitive and recreational basketball for 1st grade to 8th grade.

Home
Sponsored By:   Avidia Bank
/Registration/FamilyAccounts.asp?org=NORTHBOROYOUTHBASKETBALL.ORG
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Northborough Youth Basketball Travel Teams for 2020-21

Congratulations to the following players for making this year’s travel teams. 

Your coach will be in touch with you by the end of this week.

 

If you have any questions on the tryout, please send an email to and address it to “Travel Tryout Question”. We will forward to the appropriate person. Thanks.

 

4th grade Boys Maroon – Coach Sullivan

Caden Davis
Jack Howland
Anthony Roman
Andy Sainz
Kevin Sousa
Robert Sullivan
Chase Williams


4th grade Boys Gold – Coach Breeze

Declan Breeze
Anthony Chacarone
Grant Dorval
Joshua Kim
Julian Luciano
Michael Madonna
Ameer Sabir

 

4th Grade Girls Red – Coach Staunton

Rand Alameri
Sadie Belville
Kyra Brossi
Sabrina Brossi
Piper Cerrone
Violet McGinnis
Violet Rea
Brigid Staunton
Mia Lindblom
Lena McMenemy

 

5th grade Boys Red – Coach Uzar

Nicholas Apicerno
Peter Behrens
Owen Brown
Nate Citro
Christian Coleburn
Lucas Eiben
Jude Kelleher
Tyler Lisonbee
Aidan Lopez
Christopher Uzar

 

5th Grade Girls Red – Coach Koziol

Meghan Callaghan
Mia Frallicciardi
Samantha Jollin
Sophia King
Aoibheann McGuinness
Gracie Najarian
Sydney Nault
Kiera Silvia
Olivia Tomasetti

 

 

6th Grade Boys Red – Coach Adriaansen

Ryan Adriaansen
Harley Cerrone
Ryan Chysna
Michael Dorval
Andrew Karaban
Samuel Kim
Luke Nofsinger
Justin Pirozzi
Gavin Santiago
Tyler Stanwood
Patrick Susanin

 

6th Grade Boys White – Coach Perry

Jake Craver
Connor DiVitto
Walt Dobecki
Jasper Gorgone
Eric Kerxhalli
Michael Levfebvre
Kyle Locke
Harry Manning
Colin Perry
Austin Rea
Timothy Ryan

 

6th Grade Girls Red - Coach Breeze

Margaret Breeze
Aliyana Campos
Kaylee Devaney
Sophia Flynn
Cece Freve
Isabella Mello-Furtado
Rebecca Palmer
Julia Santos
Lauren Staunton
Meave Walker

 

7th Grade Boys Red – Coach Flynn

Anthony Bessard
Chris Cacciatore
Cam Citro
Connor Eiben
Jacob Flynn
Walter Rogers
Cooper Veron
Andrew Zeiger

 

7th Grade Boys White – Coach  Rogers

Preston Biamou
Eligio Coniglio
Luke Daunais
Eli  Konarski
Jeremy Moyer
Jacob Nealon
Henry  Rogers
Zareef Tamjid
Brady Young

 

7th Grade Girls Red – Coach Chacharone

Ella Behrens
Anna Bellville
Nikki Chacharone
Makenna Lindblom
Julia Najarian
Chelsea Sainz
Delaney Walker

 

8th Grade Boys Red – Coach Boudreau

Thomas Boudreau
Liam Dunn
Owen Ellsworth
Chase Greenwald
Ryan Kanneley
Jordan Lopez
Declan Mulkerin
Justin Rotaru
Brendan Staunton
Garrett Willwerth

 

8th Grade Boys White – Coach Frallicciardi

Dylan Brown
Justin DiVitto
Dominic Frallicciardi
Alex Freve
Miles Lipka
Liam Peterson
Shamus Pulsifer
Ryan Roman
Landon Rowe-Bond

 

8th Grade Girls Red – Coach TBD

Julianna Craver
Taylor Doane
Olivia Dornelas
Sophie Kopstein
Mackenzie Rafferty
Adrianna Russell
Avery Sullivan
Alyssa Yee

 

That is all the teams.

 

Thanks, NYBA Board of Directors